Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 240 049 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

przemówienie J. Kaczyńskiego do Rosjan w 2010 roku

piątek, 21 kwietnia 2017 15:11

przemówienie J. Kaczyńskiego do Rosjan w 2010 roku

Jak to się zmieniają relacje ...     Warto pamiętać kto, co i kiedy głosił. Warto też szukać źródeł takich przemian.  Polecam materiał na linku.

Z pozdrowieniami.  MT.


Podziel się
oceń
26
0

komentarze (0) | zaloguj się, aby dodać komentarz

To coś więcej niż zniewaga żołnierzy.

środa, 19 kwietnia 2017 20:31

totalitaryzm po nowemu

wtorek, 18 kwietnia 2017 19:57

Szanowne Koleżanki i Koledzy.

Przekazuję jako listę osób, których działalność była i jest skierowana przeciwko Obywatelom polskim w mundurach. Przekazujcie ją swoim Rodzinom i Znajomym.

Moim zdaniem początki tej zdrady narodowej są dużo wcześniejsze. Dla mnie, byłego oficera WP, jednym z bardziej znamiennych zdarzeń było przyjęcie przez Sejm uchwały ws. bohaterstwa (tfu!!!) Kuklińskiego. Z Archiwum sejmowego wyciągnąłem listę głosujących za (pochwalających zdradę - zobaczcie dzisiejszych posłów m.in. PO)  i przeciw (klub SLD i o dziwo Twój Ruch potrafił się zachować) oraz wstrzymujących się od głosu (nieliczni, w tym Stefan Niesiołowski).  Przesyłam w załączeniu, aby każdy mógł zobaczyć posłów ze swoich okręgów i tych polityków, którzy dziś stają po stronie służb mundurowych i traktują je jako elektorat do zagospodarowania na swoją korzyść. Mnie osobiście nóż w kieszeni się otwiera, kiedy słyszę padające z ich i, niestety, nie tylko z ich ust słowa o tych, co służyli w "wolnej Polsce". Trzeba mieć już propagandowo wyprany mózg, aby mając wysoki stopień wojskowy czy policyjny przyznawać, że służyliśmy w zniewolonej Polsce! 
Głoście, proszę, gdzie możecie, a przede wszystkim swoim dzieciom i wnukom, że Polska przed 1990 rokiem, PRL, była wolnym krajem uznawanym na forum międzynarodowym; że mieliśmy narzucony przez dzisiejszych "przyjaciół" sojusz z ZSRR na nierównych warunkach, że system gospodarczy nie był dobry, ale Naród odbudowywał kraj po pożodze wojennej itd. Odkłamcie historię!

Z żołnierskim pozdrowieniem
Leszek Szymański

wiceprezes SŻZwSSiRoIR

 -------------------------------------------------------------------

NALEŻY KONIECZNIE ZAPAMIĘTAĆ TE NAZWISKA. CI DYSPOZYCYJNI LUDZIE SĄ ODPOWIEDZIALNI ZA KSZTAŁT USTAWY ODBIERAJĄCEJ ŚRODKI DO ŻYCIA EMERYTOM MUNDUROWYM!!!!!

1. dr ADRIAN JUSUPOWIĆ – autor katalogu stanowisk zaliczającego niewinnych ludzi do . wrogów państwa

2. dr WOJCIECH FRAZIK – konsultant

3. dr hab. FILIP MUSIAŁ – konsultant

4. dr  PAWEŁ SKUBISZ – konsultant

Wszyscy oni są funkcyjnymi i prominentnymi pracownikami IPN. Opracowany przez tych „specjalistów” katalog i uzasadnienie jego wprowadzenia znalazły się, praktycznie bez zmian, nawet interpunkcyjnych, w projekcie tej podłej ustawy noszącym datę 14 listopada 2016 roku. Katalog opublikowany został na stronie RCL, gdzie w zakładce \"Stanowiska zgłoszone w ramach uzgodnień\" do 8 grudnia 2016 roku na drugiej pozycji znajdowało się pismo IPN z 19 sierpnia 2016 roku z PEŁNĄ INFORMACJĄ O TWÓRCACH IDEOLOGII PAŃSTWA TOTALITARNEGO I NOWYCH KATALOGACH WROGÓW LUDU.
Oryginalny tekst dokumentu został zdjęty z serwera RCL, a po 28 grudnia 2016 roku, a więc już po uchwaleniu ustawy, pismo umieszczono ponownie na stronach RCL jako ostatnie w zakładce \"Stanowiska zgłoszone w ramach uzgodnień’ i można go znaleźć pod nowym linkiem.             Jest to ten sam dokument, tyle tylko, że ZACZERNIONO NA NIM NAZWISKA WYBITNYCH SPECJALISTÓW IPN od państwa totalitarnego i katalogu „oprawców, zbrodniarzy i sowieckich sługusów”, co jak mi się wydaje ociera się o przestępstwo przerobienia dokumentu.
Co to może oznaczać? Chyba tylko to, że ci wybitni eksperci, IPN nie chcą, aby ich nazwiska znajdowały się w obiegu publicznym. A może się wstydzą swojej kreatywnej twórczości? Mimo ich skromności, wszystkich tych panów, a szczególnie ich zasługi, polecam pamięci „wdzięcznego” narodu.

NALEŻY KONIECZNIE ZAPAMIĘTAĆ TE NAZWISKA. OTO POMYSŁODAWCY I TWÓRCY NOWYCH DEFINICJI W KATALOGU STANOWISK ZAJMOWANIE, KTÓRYCH NAWET NA KRÓTKO, STAŁO SIĘ PRZESŁANKĄ DO ZALICZENIA NIEWINNYCH LUDZI DO WROGÓW PAŃSTWA POLSKIEGO I ODEBRANIA IM POLICYJNYCH EMERYTUR.
Grupa tych „wybitnych specjalistów" IPN poszukiwała przesłanek ideologiczno-historycznych i instrumentarium pozwalającego, zdaniem autorów, skutecznie dobrać się do tej grupy ludzi, których powinna dotknąć ustawa. Warto upubliczniać informację o kreatywności, trudzie i znoju pomysłodawców tej nowej ideologii podbudowanej bolszewicką semantyką, zwłaszcza, że Ci młodzi ludzie, wskazując i piętnując wrogów ludu, są przekonani o tym jak dobrze przysłużyli się Polsce.
ADRIAN JUSUPOWIĆ (ur. 1982), doktor, historyk. Starszy archiwista Samodzielnej Sekcji Badań Archiwalnych i Edycji Źródeł BUiAD IPN. Specjalizuje się w badaniu historii średniowiecznej Rusi oraz struktur organów represji PRL.

FILIP MUSIAŁ (ur. 1976), doktor hab., politolog, historyk, pracownik IPN Oddział w Krakowie, adiunkt Akademii Ignatianum w Krakowie, zastępca redaktora naczelnego „Zeszytów Historycznych WiN-u”, członek redakcji „Horyzontów Polityki”, członek Ośrodka Myśli Politycznej. Autor i współautor kilkunastu książek, m.in.: Wokół teczek bezpieki. Zagadnienia metodologiczno-źródłowe, Kraków 2006; Podręcznik bezpieki. Teoria pracy operacyjnej Służby Bezpieczeństwa w świetle wydawnictw resortowych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych PRL (1970–1989), Kraków 2007; Osobowe źródła informacji. Zagadnienia metodologiczno-źródłoznawcze, Kraków 2008
Pracownik Biura Edukacji Publicznej oddziału IPN w Krakowie, profesor nadzwyczajny i prorektor Akademii Ignatianum w Krakowie. Autor kilkudziesięciu publikacji książkowych i kilkuset artykułów poświęconych żołnierzom wyklętym i komunistycznemu aparatowi represji z lat 1944-1989.  Były sekretarz Komisji ds. Likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych. Od 2015 r. członek Narodowej Rady Rozwoju przy prezydencie Andrzeju Dudzie. W 2009 r. „za wybitne zasługi w dokumentowaniu i upamiętnianiu prawdy o najnowszej historii Polski”, odznaczony przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

WOJCIECH FRAZIK dr – pracownik Biura Edukacji Publicznej oddziału IPN w Krakowie. Jeden z najwybitniejszych znawców historii Antykomunistycznego Powstania lat 1944-1953 (1963). Redaktor naczelny Zeszytów Historycznych WiN, członek redakcji Aparatu Represji w Polsce Ludowej 1944-1989. Autor kilkudziesięciu publikacji poświęconych Żołnierzom Wyklętym.

PAWEŁ SKUBISZ dr, absolwent Instytutu Historii Uniwersytetu Szczecińskiego. Pracownik naukowy, a następnie kierownik Referatu Badań Naukowych, Dokumentacji i Zbiorów Bibliotecznych Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej w Szczecinie. Zainteresowania badawcze koncentruje wokół najnowszych dziejów Polski, szczególnie historii wojskowości II Rzeczypospolitej i komunistycznego aparatu represji w PRL. Ostatnio opublikował książki: Wojska Pograniczne ZSRS na odcinku z Polską w świetle dokumentów służb wywiadowczych Drugiej Rzeczypospolitej w latach 1921–1939. Struktura i dyslokacja – Działalność wywiadowcza – Instrukcja służby (Szczecin 2010) oraz Instrukcja służby KOP (Warszawa 2010).

----------------------------------------------------------------

 Gazeta Wyborcza polscy szpiedzy ujawnieni

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/gazeta-wyborcza-polscy-szpiedzy-ujawnieni/ctv5zm8

Prawie tysiąc nazwisk polskich szpiegów i agentów wywiadu zostało publicznie ujawnionych w sieci przez IPN. "Obce służby, nie ruszając się zza biurka, mogą zidentyfikować naszych szpiegów,  a potem odtworzyć ich kontakty za granicą" - pisze dzisiejsza "Gazeta Wyborcza".

Dane stanowiące nazwiska oficerów działających w wywiadzie PRL oraz III RP zostały opublikowane w tzw. "Inwentarzu archiwalnym" na stronach IPN. Stało się to na podstawie ustawy o IPN, która ma odtajnić materiały służb PRL a wymienieni oficerowie rozpoczęli służbę przed 1989 rokiem. Wcześniej ich personalia były chronione w zbiorze zastrzeżonym, ale od końca 2016 roku jego zawartość stopniowo jest odtajniana.

Co ciekawe większość ujawnionych nazwisk należy do ludzi, którzy jeszcze żyją a ich kontakty operacyjne są wciąż czynne. Ekspert, na którego powołuje się "Wyborcza" nazywa ten fakt "nieprawdopodobnym skandalem" i mówi wprost, że "państwo polskie ich zdradziło".  W ujawnionym zbiorze figurują nazwiska oficerów, którzy działali pod przykryciem za granicą a nawet tych, którzy większość swojej kariery przepracowali już w Wolnej Polsce.

Na stronach "Gazety" poznamy dziś sposób, w jaki można, bez większego problemu dotrzeć do danych polskich agentów wywiadu z każdego domowego komputera oraz przykłady oficerów, których ujawnienie zakrawa na kompromitację służb polskich.

=================================================

Wyszukiwarka IPN - wystarczy wpisać ciąg cyfr  003175 w wyszukiwarce Inwentarza Archiwalnego na stronie IPN pokażą się nam 973 wpisy z klauzulą „Z” (zastrzeżone)

 

 

 

 


Podziel się
oceń
44
0

komentarze (0) | zaloguj się, aby dodać komentarz

Stowarzyszenie 24 marca 2017 roku skierowało pytania do Prezesa ZŻWP

niedziela, 16 kwietnia 2017 13:07

Część pierwsza

 

Stowarzyszenie 24 marca 2017 roku skierowało pytania do Prezesa ZŻWP.

Fotokopia pisma poniżej.

Na pytania Pan Prezes ZŻWP nie odpowiedział, a szkoda!

 

Z upoważnienia Prezesa Związku bez przedstawienia takiego upoważnienia odpowiedział dyrektor biura.

Fotokopia pisma z 7 kwietnia 2017 roku w części drugiej.

 

Umocowane władze naszego Stowarzyszenia 14 kwietnia 2017 roku odpowiedziały Panu Prezesowi ZŻWP na pismo dyrektora biura.

Fotokopia pisma w części trzeciej.

 

Do rozpowszechnienia.

 

Prezes Stowarzyszenia

Tomasz Gumienny

 

Pismo do Prezesa Puchały z 24 marca 2017r 1.jpg

 

Pismo do Prezesa Puchały z 24 marca 2017r 2.jpg


Podziel się
oceń
56
18

komentarze (0) | zaloguj się, aby dodać komentarz

Z upoważnienia Prezesa Związku bez przedstawienia takiego upoważnienia odpowiedział dyrekt

niedziela, 16 kwietnia 2017 13:01

Część druga

Z upoważnienia Prezesa Związku bez przedstawienia takiego upoważnienia odpowiedział dyrektor biura.

 

 

Pismo Budzyńskiego do Stowarzyszenia1.jpg

 

Pismo Budzyńskiego do Stowarzyszenia2.jpg

 

 


Podziel się
oceń
20
52

komentarze (0) | zaloguj się, aby dodać komentarz

niedziela, 30 kwietnia 2017

Licznik odwiedzin:  906 303  

Kalendarz

« kwiecień »
pn wt śr cz pt sb nd
     0102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930

O moim bloogu

emerytem byc

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 906303

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Bloog.pl

Bloog.pl